VPN'iniz ne kadar hızlı? Hepimiz bir VPN kullanmanın avantajlarını biliyoruz - anonim olmak, ISP izlemeden güvende olmak, kendini korsanlardan korumak, jeo-blokları atlamak ve diğer pek çok şey. - hepsi bir VPN sayesinde. VPN verilerinizi şifreler ve trafiğinizi kendi özel sunucularından geçirir, bu da bağlantı hızlarını yavaşlatan bazı ekstra adımlar atmak anlamına gelir. VPN'ye bağlandığınızda bağlantıda hafif bir düşüş fark edebilirsiniz. Bu nedenle, zaman zaman VPN hız testlerini yapmak çok önemlidir

VPN Hızı Nasıl Test Edilir?HIZLI VPN VEYA BOŞ VAATLER

Herhangi bir sağlayıcının web sitesini ziyaret edin ve size süper yüksek hızlar vaat edecektir. Ama bunlar gerçek vaatler mi? Tüm VPN şirketleri aynı hıza sahip değildir. Bazı VPN'ler video akışı için mükemmeldir ve diğerleri çok iyi değildir. Doğru hızların en iyi olduğunu düşündüğünüz VPN sağlayıcısını nasıl biliyorsunuz?
VPN hızlarını nasıl test edeceğinizi size bildiririz. Ancak başlamadan önce, para iade garantisi sunan bir VPN seçtiğinizden emin olun. Bu önemlidir çünkü belirli bir şirketin hızını beğenmezseniz, paranızın geri ödenmesini sağlayabilirsiniz. En iyi VPN şirketleri 30 güne kadar para iadesi sunarlar, böylece herhangi bir risk almadan denemeye hazır olmalısınız.

VPN HIZI NASIL TEST EDILIR?

Yapman gerekeni burada.

İLK ADIM

Başlangıç ​​olarak, ağınızın hızını nasıl test edeceğinizi bilmelisiniz. Speedtest.net burada size yardımcı olabilir.
Sadece Speedtest.net web sitesini ziyaret edin ve teste başlayın.
Ağınıza ping atmaya başlayacak ve ağınızın indirme ve yükleme hızlarını anında öğrenmenizi sağlayacak.

Wi-Fi bağlantısı kullanmadığınızdan emin olun. Kablosuz bağlantılar çatışma olasılığını artırarak en yüksek hızınızı azaltır. Mümkünse, masaüstünüzdeki bir Ethernet kablosuyla veya telefonunuzdaki mobil verilerle hızı kontrol edin.

HAZIRLIK

Teste başlamadan önce, antivirüsünüz gibi sadece kritik uygulamaların çalıştığından emin olun. Diğer tüm uygulamalardan çıkın çünkü cihazınızın kaynaklarını düzeltebilirler.
Sistemde çalışan tüm arkaplan uygulamalarını kontrol edebilir ve çıkış yapabilirsiniz.

NASIL TEST

VPN'nizi çalıştırmadan cihazınızın hızını kontrol edin. Bunu Speedtest.net veya benzeri web sitelerini ziyaret ederek yapabilirsiniz . ExpressVPN , VPN uygulamalarına da entegre edilmiş bir hız testine sahiptir. Hızı düşür. Şimdi VPN'nizi başlatın ve hızı tekrar test edin.

  1. Hızın belirli saatlerde düşüp düşmediğini öğrenmek için bunu günde birkaç kez yapın.
  2. VPN'yi birkaç sunucuda çalıştırın. Çoğu VPN, ABD ve İngiltere sunucularında iyi hızlar sağlar.
  3. Ayrıca, farklı VPN protokollerini kullanmanın hız testlerinde de bir değişikliğe neden olacağını unutmayın.

VPN'yi bağlamadan önce ve sonra hız düşüşlerine dikkat edin. Ayrıca, yakınınızdaki sunucuya bağlanın. Örneğin, İsveç'teyseniz, aldığınız hızları görmek için bir İsveç sunucusuna bağlanın. Yerel sunucular genel olarak daha iyi hızlar sunar. İndirme ve yükleme hızlarını yavaşça alıyorsanız,

FARKLI AMAÇLI FARKLI SUNUCULAR

Bazı VPN sağlayıcıları belirli amaçlar için özel sunuculara sahiptir. Örneğin, VPN sağlayıcınız çevrimiçi videoları izlemek ve çevrimiçi oyunlar için oyun sunucularını izlemek için akış sunucuları sunabilir.
İhtiyacınıza göre, hızını artırmak için şifreleme düzeylerini düşürecekler. Belirli bir ülkeye bağlanmak yerine, özel sunucularına bağlanmayı deneyebilirsiniz. Bu size artırılmış hızlar sunacak.