Dünden bu yana, Microsoft artık 2016'da piyasaya sürülen Windows 10 Yıldönümü Güncellemesiolarak kullanıcılar arasında daha iyi bilinen Windows sürüm 1607'yi desteklemiyor .
Windows 10'un sisteme yeni özellikler getirmesi, Windows 10'un 1 yıllık bir süreyi tamamladığında büyük bir güncellemeydi.

Bu desteğin sonu ne anlama geliyor?

Windows 10 v1607 desteğinin sona ermesiyle, işletim sisteminin bu sürümü artık güvenlik açıkları için düzeltme getiren toplu güncelleştirmeler almayacaktır. Microsoft, 1607 sürümünün kullanıcılarının Windows 10 Creators Update (Windows 10 sürüm 1703) veya Windows 10 Sonbahar Yaratıcıları Güncelleştirmesi (Windows 10 sürüm 1709) gibi daha yeni bir Windows 10 sürümüne geçirilmesini önerir. Aksi halde, sistem daha yeni tehditlere karşı savunmasız olabilir ve Microsoft Teknik Destek, yazılımın sahip olabileceği sorunlara yardımcı olmayacaktır.

İşletim Sisteminin daha yeni ve daha yeni sürümlerine geçiş yapmak ücretsiz olduğundan ve PC'nizi güncel tutmaktan ziyade kullanıcıya çeşitli faydalar sağladığından dolayı.
Bilgisayarımı en son Windows sürümüne nasıl yükseltebilirim?

Basit! Git için Ayarlar> Sistem Güncelleme> Windows Update> Kontrol için Güncellemeler tıklayın sisteme beklemek için yeni yazılım versiyonlarını bulabilirsiniz.
Sonra tam indirme için bekleyin. En güncel sürümü indirecektir, ki bu durumda Fall Creators Update (sürüm 1709). Yeni derleme indirildikten sonra yeniden başlatma gerekir. Güncellenirken bilgisayarı kapatmayın veya taşımayın.